Bilinçaltı Zihninin Gücü

62
bilinçaltı zihninin gücü

Bilinçaltı zihninin gücü tahmin edemeyeceğiniz kadar fazladır. Bilinçaltı zihnini şu anda bilinçli zihninizde yer almayan her şeyin depolandığı bir yer olarak düşünün. Yaşam deneyimlerinizi, anılarınızı, becerilerinizi, inançlarınızı, yaşadığınız ve gördüğünüz her şeyi saklar. Bilinçaltınız asla uyumaz ve dinlenmez. Her zaman iş başındadır. Bilinçaltı zihninin gücünü, uyumadan önce ne istediğinizi söyleyerek keşfedebilirsiniz. Mesela saat beş buçukta uyanacağım emrini verirseniz sizi o saatte uyandıracaktır. Bilinçaltı zihnimiz düşündüğümüz, söylediğimiz her şeyi kayıt eder. Ve bir fikri kabul ettiği zaman, onu derhal yerine getirmeye çalışır. Bilinçaltı, bilincimizi yöneten güçtür. Bilincimiz gibi, mantıklı yada mantıksız, evet yada hayır gibi akıl yürütmez. Bu nedenle, her zaman için olumlu düşünmek önemlidir.  Ne ekerseniz onu biçersiniz yani ne düşünürseniz onu yaşarsınız. Bilinç neye inanırsa bilinçaltı da ona odaklanır ve yerine getirir. Bilinçaltı zihninin gücü gerçekten inanılmazdır.

Eğer sürekli olarak şansız olduğunuza inanıyor ve sürekli bunu tekrarlıyorsanız, gerçekten hiçbir konuda şanslı olamazsınız. Kilo vermek istiyorsunuz fakat hiçbir şekilde veremiyorsunuz. Eminim sizde “su içsem yarıyor” düşüncesinde olanlardansınız. Eğer bilinçaltınıza bu şekilde olumsuz düşünceler gönderirseniz sonucu da olumsuz olacaktır. Çünkü bilinçaltı, siz neye inanırsanız onu yapmak için faaliyete geçecektir. Sürekli hastayım diyen birisi hastalıklardan kurtulamaz yada param yok diyen birisinin hiçbir zaman parası olmayacaktır. Bu nedenle ne kadar olumlu düşünürseniz hayatınızı da o kadar olumlu yönde yaşarsınız. Bilinçaltınızın size istediğiniz hayatı vereceğine inanın. 

İstediğiniz sonuçlara nasıl erişebilirsiniz ?

 

Olumlama tekniğini kullanabilirsiniz. Yani istediğiniz şeyi gerçekleşmiş sayıp bilinçaltında pozitif düşünce yaratabilirsiniz. Düşünceleriniz olumlu ve yapıcı olduğu taktirde doğru yanıtı almanız kaçınılmazdır. Bilinçaltınızı bir şey yapmaya zorlarsanız başarısız olursunuz. Bilinçaltı zorlamalara değil, inançla ve bilinçli olarak kabul ettiklerinize yanıt verir. 

Hayal edin..Bu yöntem bilinçaltınızdan yanıt almak için en harika ve en basit yöntemdir. Güzel ve iyi olduğunu bildiğiniz şeyleri hayal edin. Hayal panosu oluşturun. Bu panoya olmak istediğiniz sizi çizin, almak istediğiniz evi, arabayı ne istiyorsanız. Bunları elde ettiğinizi ve o anki mutluluğunuzu hissedin. Herhangi bir sorun, sağlık problemini yada kötü alışkanlık. Kendinizi öyle bir sıkıntınız yada sorununuz yokmuş gibi hayal edin. Bunları hayal ederken gelecekte değil, şu anda gerçekleştiğini düşünün. 

NE EKERSENİZ ONU BİÇERSİNİZ…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here