Çocuklarla En İyi Anlaşan Köpek Cinsleri

2451
çocuklarla en iyi anlaşan köpek cinsleri

Bir köpek sahiplenmeye karar verdiğiniz zaman bazı faktörleri göz önünde bulundurmak önemlidir. Eğer çocuğunuz varsa evlat edineceğiniz köpeğin çocuklarla iyi anlaşan bir köpek cinsi olması oldukça önemlidir. Her ne kadar pek çok köpek ırkı aile için sadık bir arkadaş olsa da her köpek cinsinin çocuklarla arası iyi değildir. İyi bir sosyalleşme ve çocuklara köpeğe karşı nasıl davranması gerektiğini öğretmek önemli bir konudur. Her hayvanın kendine göre bir mizacı olsa da bazı köpek cinsleri genel karakter özellikleri ile çocuklarla daha iyi anlaşır. İşte çocuklarla en iyi anlaşan köpek cinsleri ve en iyi aile köpekleri

Çocuklarla En İyi Anlaşan Köpek Cinsleri

Golden Retriever

en iyi aile köpekleri

Elbette ilk sırayı en iyi aile köpekleri arasında yer alan ve çocuklarla arası mükemmel olan golden retriever almaktadır. Köpekler aleminin en sevgi dolu, sevimli, nazik ve en popüler köpek cinsidir. En zeki köpek cinsleri arasında 4. sırada yer alan ve en iyi itaat yarışmalarınında çoğunu kazanan golden retriever çocuklara ve bebeklere karşı dost canlısıdır. Hatta bu sevimli dostumuz iyi bir eğitimle bebek bakıcılığı bile yapabiliyor.

Labrador Retriever

çocuklarla anlaşabilen köpekler

Golden retrieverın olduğu bir listede elbette labrador retrieverdan bahsetmemek olmaz. Golden retriever gibi oldukça popüler olan ve çocuklarla kurduğu harika ilişkilerle en iyi aile köpekleri arasında yer alır. Apartman hayatına kolayca alışabilen, sabırlı ve sadece çocuklarla değil diğer evcil hayvanlarla da arası çok iyi olan bir ırktır. En zeki köpek cinsleri arasında 5.sırada yer alır.

Beagle

çocuklarla en iyi anlaşan köpekler

Beagle, çocuklara karşı çok hoşgörülü davranan, oldukça sevimli ve zeki bir ırktır. Hayat dolu ve enerjiktir. Evde beslenebilecek küçük köpek cinsleri arasında yer alan beagle, aynı zamanda oldukça popüler bir köpek cinsidir. Sevimliliği, enerjisi ve merakı ile sizi kendine hayran bırakacaktır.

Poodle (Kaniş)

çocuklarla en iyi anlaşan köpek cinsleri

Özellikle ilk defa köpek besleyecekler için çok uygun bir tercih olan poodle, ilgi odağı olmayı seven, oldukça zeki ve sevimli bir köpek ırkıdır. Çocuklarla arası gayet iyi olan poodle dünyada ve ülkemizde en çok tercih edilen köpek cinslerinden biridir.

İngiliz Bulldog

çocuklarla en iyi anlaşan köpek cinsleri

Dünyanın en kibar ve güvenilir köpek cinsi olan İngiliz bulldog, çocuklara karşı son derece sabırlıdır. Sarkık yanakları ve basık burnu ile herkesin ilgisini çeker. Apartman yaşantısı için oldukça ideal olup en iyi aile köpeklerinden biridir.

Cavalier King Charles Spaniel

Çocuklu aileler için çok iyi bir tercihtir. Sert hareketlerden ve tüylerinin çekilmesinden hoşlanmadıkları halde söz konusu çocuklar olduğu zaman bu durumu tolere edebilir. Aynı zamanda apartmanda beslemek için oldukça uygun, iyi karakterli ve oldukça sevimli bir köpek ırkıdır.

Havanese

Küba’nın milli köpeği olan ve insanlarla çok iyi anlaşan Havanese, her yaştan çocuklarla, diğer tüm evcil hayvanlarla birlikte yaşayabilen mükemmel bir aile köpeğidir. Uzun tüyleri, sevimli görüntüsü ve bitmeyen enerjileri ile kendini size hayran bırakacaktır.

Pug

Oldukça duygusal olan pug, arkadaş canlısı ve sevecen bir köpek cinsidir. Basık burnu her ne kadar üst solunum yolları problemlerine yol açsa da en çok tercih edilen köpek cinsleri arasında yer alır. Sahibine oldukça bağlı ve onu kıskanan, çocuklarla iyi geçinebilen küçük köpek cinsidir.

Staffordshire Bull Terrier

Staffordshire bull terrier, çocuklarla mükemmel bir uyum yakalayan ve hatta resmi olarak “dadı köpeği” ünvanı olan bir ırktır. küçük çocuklar canını yaksa dahi sabırla bekler. Yalnız oynarken sevmek amacı ile çocukların üstüne atlayabilir. Hiçbir zaman zarar verme amacı yoktur.

İrlanda Seteri

Her ne kadar çok hareketli olması nedeniyle çok küçük çocuklarla yalnız bırakılması önerilmese de çocuklarla çok iyi anlaşan bir köpek cinsidir. Aslında bu sevimli dostumuz  sadece çocuklarla değil evdeki diğer evcil hayvanlardan dışarıdaki yabancıya kadar herkesle iyi anlaşır.