Evde Beslenebilecek Küçük Köpek Cinsleri

687
evde beslenebilecek küçük köpek cinsleri

Köpekler, dünyanın en sadık ve sevilen dostlarından biridir. Pek çoğumuz, köpek beslemenin şehir hayatına uygun olmadığını düşünerek bu en sadık ve sevilen dostlarımızı sahiplenmekten vazgeçeriz. Özellikle apartman dairesinde yaşayanlar için köpeğinizin egzersiz ve oyun ihtiyacını karşılamak biraz zor olabilir. Böyle bir durumda küçük köpek cinslerini tercih edebilirsiniz. İşte evde yada apartmanda beslenebilecek küçük köpek cinsleri

Evde Beslenebilecek Küçük Köpek Cinsleri

Pug

evde beslenebilecek köpek cinsleri

Buruşuk ve sevimli suratları ile sahibine oldukça bağlı bir küçük köpek cinsidir. Çocuklarla ve diğer evcil hayvanlarla iyi anlaşırlar fakat kıskançlık gösterebilirler. Boğazlarına biraz düşkün oldukları için kilo almaya meyilli bir köpek cinsidir.

Maltese (Malta Köpeği)

evde beslenebilecek küçük köpek cinsleri

Apartmanda beslenebilecek küçük köpek cinsleri arasında en çok tercih edilenlerden biri olan Maltese, enerjik bir köpek cinsidir. Çocuklarla arasının pek iyi olduğu söylenemez. Uzun ve beyaz tüylerini her gün taradığınız taktirde fazla tüy dökmezler.

Pomeranian

Pomeranian, sahibine inanılmaz derecede bağlı, zeki ve enerjik bir küçük köpek cinsidir. Yalnız kalmayı hiç sevmeyen Pomeranian köpek cinsi, havlamaya karşı küçükken eğitilmelidir. Kedilerle iyi anlaşabilseler de diğer köpek ve çocuklarla arası pek iyi değildir.

Pekingese (Pekinez)

Pekinez köpek cinsi, oldukça sevimli olmalarına rağmen inatçı ve kıskanç karakteri ile tanınır. Oldukça cesur olan Pekinezler, sahiplerine karşı inanılmaz derecede savunmacıdır. Çok fazla egzersiz ihtiyaçları olmadığı için evde beslenebilecek küçük köpek cinsleri arasında en çok tercih edilen ırklardan biridir.

Shih Tzu

evde beslenebilecek küçük köpek cinsleri

Shih Tzu, küçük köpek cinsi olmasına rağmen oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir. Zeki, inatçı, çevik ve cesur bir köpek cinsidir. Çocuklarla arası iyi olmasına rağmen sinirlendirecek hareketler yapılırsa ısırma eğilimi gösterebilir.

Beagle

Çocuklarla çok iyi anlaşan, oldukça nazik, meraklı, sevgi dolu bir köpek cinsidir. Egzersiz ihtiyacı olan ve evde yalnız kalmayı sevmeyen bir ırktır. Uzun süre yalnız kalırsa ulur. Başına buyruk hareket etmeyi severler.

Chihuahua (Şivava)

Chihuahua, dünyanın en ufak köpek cinsidir. Minicik boyuna rağmen oldukça atılgan ve cesurdur. Kızdırıldığı zaman çocukları ısırma eğilimi gösterir. Bu nedenle çocuklu aileler için pek tercih edilmez.

Toy Poodle (Kaniş)

İlk kez köpek sahibi olmak isteyenler için en iyi tercihlerden biridir. Zeki, kolay eğitilebilen, oyun oynamayı seven bir küçük köpek cinsidir. Çocuklarla ve diğer evcil hayvanlarla çok iyi anlaşır. Bakımı da oldukça kolaydır.

Dachshund

evde beslenebilecek küçük köpek cinsleri

Sosis köpek olarak da adlandırılan Dachshund, sahibine aşırı derecede bağlıdır. Çocuklarla arası iyi olsa da diğer köpeklerle anlaşamazlar.

Havanese

Özellikle ilk kez köpek sahibi olmak isteyenler için çok iyi bir tercih olan Havanese, Küba’nın milli köpeğidir. Zeki, kolay eğitilebilen, çok havlamayan, çocuklarla ve diğer evcil hayvanlarla arası iyi olan bu sevimli dostumuz tam bir ev köpeğidir.

Fransız Bulldog

Böyle asık suratlı olduklarına bakmayın. Oldukça neşeli hareketler sergileyen bu dostumuz bazen inatçı olsa da çok iyi bir ev köpeğidir. İşin ilginç yanı ise kedilerle köpeklerden daha iyi anlaşması.

Boston Terrier

Çocuklarla arası çok iyi olan Boston Terrier tam bir aile köpeğidir. Sahibine bağlı, zeki ve yumuşak yapılı bir küçük köpek cinsidir. Bakımı da oldukça kolay olan Boston Terrier, evde beslenebilecek küçük köpek cinsleri arasında yer alır.

Cavalier King Charles Spaniel

Apartman dairelerinde beslenebilecek en uygun köpek cinslerinden biridir. Zeki, sahibiyle vakit geçirmekten hoşlanan, özellikle çocuklu aileler için çok iyi bir tercih olan köpek cinsidir. Çünkü bu sevimli dostlarımız, tüylerinin çekilmesinden hoşlanmadıkları halde çocuklara karşı sabırlı davranabilen bir ırktır.

Yorkshire Terrier

Sevimli suratıyla Yorkshire terrier, evde beslenebilecek küçük köpek cinsleri arasında en çok tercih edilenlerden biridir. Sahibine oldukça bağlı ve cüsselerine oranla oldukça cesur köpek cinsidir. Yabancı köpeklere karşı saldırgan tavır sergileyebilirler. Bu nedenle kesinlikle tasmasız dolaştırmamak gerekir.

Minyatür Pinscher

Bir diğer cesur köpek cinsi olan minyatür pinscher, ilk kez köpek sahibi olmak isteyen kişiler için pek uygun bir tercih değildir. Korkusuz ve enerjiktir. Sahibine inanılmaz bağlı bir köpek cinsidir. Eğer köpekler konusunda deneyimli iseniz çok iyi bir dostluk kurabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here