Evde Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri

34
evde doğal düş beyazlatma yöntemleri

İnci gibi dişlere sahip olmak herkesin hayalidir. Dış görünüşümüzün, karşımızdaki insanlarda  bıraktığı etki tartışılmaz. Dış görünüşümüzün bir parçası olan dişlerde hem bu açıdan, hem de sağlık açısından oldukça önemlidir. Sararmış dişlerle bırakın gülmeyi, konuşmak dahi istemeyiz. Bu sararmış dişlerden kurtulmanın en garanti yöntemi diş hekimine başvurmak olsa da bizlerinde evde uygulayabileceği yöntemler bulunmaktadır. İşte hepimizin evde uygulayabileceği doğal diş beyazlatma yöntemleri…

Evde Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri

doğal diş beyazlatma yöntemleri

Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki dişlerimizin gerçek rengi beyaz değildir ve herkesin diş rengi farklılık gösterir. Kahve, sigara, çay gibi etkenlerle  sararan dişleri beyazlatmak mümkündür fakat bu beyazlık kalıcı değildir. Aynı zamanda evde dişlerinizi beyazlatırken dikkatli olmanız gerekir. Ürünleri yanlış yada uzun süre kullanmak dişlerinize kalıcı zarar verebilir ve diş minelerini yıpratabilirsiniz. İşte bu durumlara dikkat edildiği taktirde diş beyazlatmada kullanılan doğal yöntemler…

Hindistan Cevizi Yağı yada Susam Yağı ile Diş Beyazlatma

1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı yada alternatif olarak susam yağını 10 dakika boyunca ağzınızın içinde çalkalayın. Diş ve diş etlerine değmesine özen gösterin. 10 dakika sonunda yağı tükürün ve ağzınızı çalkaladıktan sonra dişlerinizi fırçalayın. Bu işlem dişleri beyazlatıyor ve ağız içindeki bakterilerden de arındırıyor.

Elma sirkesi, Karbonat ve Tuz

Bir çay kaşığı karbonat ve tuzu, bir kaç damla elma  sirkesi ile karıştırarak dişlerinizi fırçalayın. Haftada 1-2 kez uygulayabilirsiniz. Dilerseniz bu üç malzemeyi ayrı ayrı kullanarak da dişlerinizi fırçalayabilirsiniz. Tuz ve karbonat ile haftada 2-3 kez, elma sirkesi asit özelliği taşıdığı için haftada 1-2 kere den fazla fırçalamamaya özen gösterin.

Karbonat ve Limon

Diş beyazlatmada en çok bilinen ve kullanılan yöntemlerden biridir. Bir çay kaşığı karbonatın içine limon sıkarak dişlerinizi fırçalayın. Asit özelliği taşıdığı için haftada 1-2 kez uygulamaya özen gösterin.

diş beyazlatma doğal yöntemleri

Muz Kabuğu

Öncelikle dişlerinizi fırçalayın ve ardından yaklaşık 2 dakika boyunca dişlerinizi muz kabuğu ile ovun. Ardından temiz bir diş fırçası ile dişlerinizi muz artıklarından arındırın.

Çilek

Orta büyüklükte bir çileği ezin ve dişlerinizi fırçalayın. Bu işlemi bir hafta boyunca her gün uygulayın.

Gliserin

Dişlerinizi, diş fırçanızın üzerine bir kaç damla gliserin damlatarak fırçalarsanız hem dişleriniz beyazlar hem de diş çürümelerinin önüne geçmiş olursunuz.

Ada çayı, Tarçın ve Limon

Bir çay kaşığı ada çayı, bir çay kaşığı tarçın ve bir kaç damla limonu karıştırarak dişlerinizi fırçalayın. Haftada iki kez tekrarlayın.

Portakal Kabuğu

Portakal kabuğunun iç kısmı (beyaz kısmı) ile dişlerinizi yaklaşık 1 dakika ovun. Dişlerinizi ovduktan yarım saat sonra dişlerinizi fırçalayın.

Her zaman beyaz dişlere sahip olmak için her gün dişlerinizi iki kez ve yaklaşık 2 dakika fırçalamaya özen gösterin. Dişlerinizi fırçalarken, diş ve dişetlerine zarar vermemek için yumuşak kıllı fırça kullanmaya özen gösterin.