Foreo Luna Yüz Temizleme Cihazı Nedir, Ne İşe Yarar?

2067
foreo luna

Son zamanların en popüler yüz temizleme aleti Foreo Luna. T-Sonic™ teknolojisi ile yaşlanma etkilerini yavaşlatan, yüzünüzdeki lekelerin görünürlüğünü azaltan, cildinizin daha parlak ve sağlıklı görünmesini vaat eden bir yüz temizleme ve masaj aletidir. Tüm cilt tiplerine göre farklı tasarlanmış olup erkekler içinde modeli bulunmaktadır. Pek çok kişinin memnun kaldığı Foreo Luna silikon yapısı sayesinde cildi yıpratmadan temizliyor. Sonik dalgalar sayesinde cildi, ölü deriden arındırıp kan dolaşımını hızlandırıyor. Normalde cildimizi ölü hücrelerden arındırmak için peeling uygularız. Fakat peelingin içinde bulunan küçük parçacıklar cildimizin yıpranmasına sebep olur.

yüz temizleme
Luna Mini 2

Foreo, T-Sonic™ titreşimlerle  yüze 1 dakika uygulandığı zaman silikondan yapılmış temas noktaları gözeneklerin derinine inerek yağ, sebum ve ölü hücrelerin %99,5’ini  temizler ve bu işi cildinizi yıpratmadan yapar. Aynı zamanda T-sonic™ titreşimler sayesinde cildinize uyguladığınız nemlendirici yada serumun daha derinlere nüfuz etmesini sağlar. %100 su geçirmez olduğu için duşta kullanılabilir. Bakterilere karşı dirençli olduğu için her kullanımdan sonra su ile yıkamak yeterlidir. Bence en güzel yanlarından birisi de her hangi bir fırça başlığı ile uğraşmak zorunda olmayışımız. Diğer bir güzel yanı ise titreşimlerin her 15 sn.de bir yeni bölgenin temizlenmesi için durması.  Aynı zamanda  şarjının da oldukça uzun süre dayanması da diğer bir artısı.

Foreo Luna Çeşitleri

FOREO Luna Play

Foreo Luna 3 : Luna 2 mini’ye göre daha uzun ve yumuşak silikon temas noktaları ve sıkılaştırıcı masaj özelliği bulunur. Yüzünüzü krem veya jel temizleyici ile temizlediğiniz taktirde ömür boyu dayanacak fırçaya sahiptir. Kil yada silikon bazlı temizleyicilerden uzak durmak gerekir. Aynı zamanda sıkılaştırıcı masaj için app bulunmaktadır. Cilt tiplerine göre ayrı tasarlanmıştır ve 16 farklı titreşimi vardır.

Foreo Luna 2 Mini : Tüm cilt tiplerine göre tasarlanmış olup 8 farklı titreşim yoğunluğu bulunur.

Foreo Luna Play Plus: Foreo’nun 1xAAA pil ile çalışan modelidir. Tek bir titreşimi vardır. Diğer 2 modelde titreşimler her 15 sn de bir yeni bölgenin temizleneceğini belirtmek üzere durur. Fakat bu modelinde bu özellik yoktur. Aynı zamanda seyahat kilidi de bulunmaz.

Eğer yüzünüzde makyaj varsa Foreo’nuzu makyajınızı temizledikten sonra kullanın. Kil, silikon bazlı, sert ve aşındırıcı, peeling tarzı temizleyicilerden kaçının. Her kullanımdan sonra ılık su ve sabunla yıkayıp durulamanız yeterlidir.

İlginizi Çekebilir: Yüz Temizleme Cihazı Ne İşe Yarar?

Sağlıklı, mutlu günler…