Gözenek Sıkılaştırıcı Maske Tarifleri

85
gözenek sıkılaştırıcı maske

Gözenekler, yağ bezlerinin ve kıl köklerinin cilde açılma noktalarıdır. Bu noktalar bazı kişilerde  genetik, yağlı cilt tipine sahip olma yada cilt tipine uygun olmayan ürünler kullanma sonucu daha geniştir ve hoş olmayan bir görüntü oluşturur. Cilt, pürüzsüz görünümünü kaybeder ve sağlıksız, yıpranmış bir görünüm ortaya çıkar. Fakat düzenli olarak evde uygulayacağınız en etkili gözenek sıkılaştırıcı maske  yardımı ile gözeneklerin görünümlerini en aza indirmeniz mümkün. İşte cildinizdeki gözeneklerin görünümünü azaltmanın doğal yolları ve gözenek sıkılaştırıcı maske tarifleri…

En Etkili Gözenek Sıkılaştırıcı Maske Tarifleri

Kil Maskesi

en etkili gözenek sıkılaştırıcı maske

2 damla limon

2 tatlı kaşığı kil

1 yumurta sarısı

2 damla susam yağı

Tüm malzemeleri karıştırın ve temiz cildinize uygulayarak 15 dakika bekleyin. Daha sonra yüzünüzü yıkayın. Kil maskesi gözeneklerin geçici bir süre de olsa sıkılaşmasını sağlamaktadır.

Yumurta Akı Maskesi

1 adet yumurtanın akı

2 damla limon suyu

İki malzemeyi iyice karıştırın ve temiz yüzünüze uygulayın. Yumurta akı yüzünüzde kuruyana kadar bekleyin ve soğuk su ile yıkayın. Haftada bir kez uygulayın.

Yaş Maya Maskesi

1 yemek kaşığı yaş maya

1 yemek kaşığı süt

Yaş maya ve sütü kremsi bir kıvam alana kadar karıştırın. Daha sonra temiz yüzünüze sürerek 20 dakika bekleyin ve yüzünüzü soğuk su ile yıkayın. Hatta bu maskeyi göz altınıza da uygulayabilirsiniz. Bu maskenin kokusunu hiç sevmesem de cilt üzerindeki etkisi gerçekten tartışılmaz.

Yulaf  Maskesi

2 çorba kaşığı yulaf unu

2 çorba kaşığı süt

1 tatlı kaşığı limon suyu

Tüm malzemeleri karıştırın ve temiz cildinize uygulayarak 20 dakika bekleyin. Daha sonra  su ile yüzünüzü yıkayın. Bu maskeyi haftada iki kez uygulayabilirsiniz.

Yoğurt Maskesi

2 yemek kaşığı yoğurt

2 yemek kaşığı un

Gül suyu

Yoğurt ve unu iyice karıştırın ve macun kıvamına gelene kadar gül suyu ekleyin. Temiz cildinize uygulayarak 20 dakika bekleyin ve daha sonra yüzünüzü yıkayın. Bu maskeyi haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

Cildinizdeki Gözeneklerin Görünümünü Azaltmanın Doğal Yolları

cildinizdeki gözeneklerin görünümünü azaltmanın doğal yolları

Gözeneklerin görünümünü azaltmak için haftada bir yada iki kez uygulayacağınız maskelerin dışında günlük olarak da uygulayacağınız bakım önemlidir. Öncelikle gözeneklerin tıkanmasını önlemek için günde iki kez yıkamaya özen gösterin. Bunların dışında cildinizi gül suyu yada elma sirkesi ile hazırlayacağınız tonik ile silmek hem gözeneklerin temizlenmesine, hem de gözeneklerin görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Aynı zamanda karbonatı su ile macun kıvamına getirerek yüzünüze nazik bir şekilde uygulayın ve daha sonra durulayın. Bu işlemi haftada bir kaç kez uygulayabilirsiniz. Karbonat cildinizin temizlenmesine ve gözeneklerin görünümünün azalmasına yardımcı olacaktır. Domates suyu, salatalık da bir diğer gözenekleri küçültmek için kullanabileceğiniz doğal sıkılaştırıcıdır.

Gözeneklerin hızlı bir şekilde sıkılaşması için yüzünüze 15-20 saniye aralıklarla buz uygulayabilirsiniz veya aynı işlemi soğuk su ile de yapabilirsiniz.

Bunların dışında gözeneklerin tıkanmasını önlemek için ağır yağ bazlı ürünler kullanmamaya özen gösterin.

Natural Ways to Shrink Pores

Sağlıklı, mutlu günler…