Hayal Panosu Nedir, Nasıl Hazırlanır?

826
hayal panosu

Hayal panosu, çekim yasasını kullanarak elde etmek istediğiniz şeyleri, hedeflerinizi, nasıl bir “siz” olmak istiyorsanız bunları hayal ederek oluşturmuş olduğunuz bir panodur. The Secret kitabını okuyanlar çekim yasası ve hayal panosunun ne olduğunu çok iyi bilirler. Çekim yasası kısaca neye odaklanırsanız, neyi düşünürseniz onu elde edersiniz. The Secret kitabında bu yasayı bilen John Assaraf adında bir kişi bu yasayı kullanmak ve neler olduğunu görmek için kendisine bir pano hazırlamaya karar verir. Ve bu panoya hayallerindeki evi, arabayı, istediği her şeyin resmini asmaya başlar. Daha sonrada panonun karşısına geçip kafasında canladırmaya başlar, hayal ettiği şeyleri gerçekten elde etmiş gibi hisseder. Örneğin bu bir ev ise kendini o eve taşınırken, eşyaları toplarken hayal eder. İşin ilginç yanı, seneler sonra panoya astığı evin aynısına sahip olması. Hayal panosunun ortaya çıkma hikayesi kısaca bu şekilde. Peki hayal panosu nasıl hazırlanır? İşte detaylar…

Hayal Panosu Nasıl Hazırlanır?

hayal panosu

Hayal panosu hazırlamak için mutlaka bir mantar panoya  sahip olmak zorunda değilsiniz. Bunu cep telefonlarınız yada bilgisayarınızda da yapmanız mümkün. Önemli olan hayallerinize odaklanabilmek için gözünüzün önünde olması. Bu panoya nasıl bir hayat hayal ediyorsanız dergilerden, internetten elde edeceğiniz görselleri, yazıları ekleyebilirsiniz yada post itlere kendiniz yazabilirsiniz. Bu tamamen sizin zevkinize kalmış bir durum. İnanın bu panoyu hazırlamak çok eğlenceli ve insanın motivasyonunu arttırıyor.

Peki bu panoyu hazırlarken dikkat etmemiz gereken noktalar var mı?

Elbette ki var.

Panoya başlamadan önce hayallerinizi, hayattan beklentilerinizi net bir şekilde belirlemeniz ve inanmanız. Panoya hayalinizdeki hayatın resimlerini yerleştirdikten sonra görünür bir yere asın ve her gün bakın. Aynı John Assaraf’ın yaptığı gibi hayallerinize şu anda sahip olduğunuzu hissedin . Eğer kafanızın bir köşesinde en ufak bir umutsuzluk, şüphe varsa hayalleri gerçekleştirmek bu yasaya göre mümkün değil maalesef.

Evet kısaca çekim yasasının ne olduğunu ve hayal panosunun nasıl hazırlandığını öğrendiğimize göre kendi hayal panomuzu hazırlamaya ne dersiniz? Bence bir şeyi 40 kere söylersen olur, herkes kendi kaderini kendi çizer diye boşuna söylememişler. Tüm hayallerinizin gerçekleşmesi dileğiyle.

Sağlıklı, mutlu günler.