Kirpik Lifting Nedir? Kirpik Lifting Nasıl Yapılır?

49
kirpik liftingi nedir

Kirpikler, etkileyici bakışlara sahip olmanın, bakışlara anlam katmanın en önemli faktörlerinden biridir. Kirpikleri etkileyici göstermek için pek çok makyaj malzemesi olsa da, doğal yollarla bu etkiyi sağlamak en çok tercih edilen yöntemdir. Günümüzde makyaj malzemesi kullanmadan etkileyici kirpiklere sahip olmak için de pek çok yöntem bulunmaktadır. İşte bunlardan birisi de, son dönemlerde oldukça popüler olan kirpik liftingi. Kirpik lifting nedir, kirpik lifting nasıl yapılır? İşte ayrıntılar.

Kirpik Lifting Nedir?

Kirpik lifting, kirpiklerin daha dolgun, uzun ve kıvrık görünmesini sağlayan bir uygulamadır.  Vitamin, doğal yağlar, keratin ve pigment takviyeleri içeren maske, kirpiklere uygulanarak daha kalın, dolgun ve kıvrık olması sağlanır.

Kirpiklerinizin 2 kat daha uzun olmasını hedefleyen kirpik lifting, 2-3 ay boyunca etkisini gösteriyor. Benim gibi düz kirpiklere sahipseniz ve doğal görüntüyü seviyorsanız, kirpik kıvırıcı ile kirpiklerinize zarar vermek istemiyorsanız tercih edebileceğiniz  bir yöntem.

Kirpik Lifting Nasıl Yapılır?

Yaklaşık 1 saat süren kirpik lifting işlemine başlamadan önce, kirpiklerinizin temiz, ve makyajsız olması, eğer lens kullanıyorsanız, ki şeffaf lenste dahil olmak üzere, çıkarmanız gerekiyor.

Öncelikle uzman kişi tarafından kirpikleriniz temizleniyor. Daha sonra kirpik diplerine silikon bir ped yerleştiriliyor ve kirpiklere yapışkan uygulanarak yukarı doğru taranıyor. Burada önemli olan nokta tüm kirpiklerin silikon pede yapışması. Sonraki aşamada kirpiklere solüsyon sürülerek yaklaşık 15-20 dakika bekleniyor. Bu aşamada önemli olan nokta ise, kirpiklerin tek tek ayrılması ve her kirpiğe eşit miktarda solüsyon sürülmesi. Sonrasında sabitleyici bir solüsyon sürülerek 10 dakika daha beklemeniz gerekiyor. Bu solüsyonlar kimyasal içerdiği için gözünüze kaçmaması gerekir ve gerekli önlemlerin uzman tarafından alınması çok önemlidir. Son olarak kirpiklerin daha dolgun görünmesini sağlamak için kimyasal olmayan bir boya ile kirpikleriniz boyanıyor.

Kirpik Lifting Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Kirpik lifting kimyasal bir işlemdir. Uygulama yaptıracağınız uzmanın kesinlikle profesyonel olması ve hijyen koşullarının sağlanması gerekir. Aynı zamanda kullanılan ürünlerin ve malzemelerin kaliteli olması gerekir. Uzmanlar tarafından doğru uygulandığı ve kaliteli ürünler kullanıldığı taktirde kirpikleri dökmeyen bir uygulamadır.
  • Gözünüzde alerji, tahriş, arpacık gibi sorunlar varsa tedavi bitene kadar kirpik lifting yaptırmamak gerekir.
  • Kirpik lifting uygulamasından sonra 24 saat gözünüze su değdirilmemeli, makyaj yapılmamalı ve rimel sürülmemelidir.
  • Uygulama sonrası, normalde olmaması gereken tahriş ve yanma gibi durumlarda göz doktorunuza danışmalısınız.