Kirpik Uzatma ve Gürleştirme Yöntemleri

429
kirpik uzatma ve gürleştirme yöntemleri

Kirpikler, güzel ve anlamlı bakışlara sahip olmayı, bakışlara derinlik katmayı, kısaca yüz güzelliğini etkileyen faktörlerden biridir. Bu nedenle biz kadınlar uzun ve gür kirpiklere sahip olmak isteriz. Bunun için genellikle takma kirpik gibi yöntemlere başvursak da evde uygulayabileceğiniz bazı yöntemlerle de kirpiklerinizin daha uzun ve gür görünmesini sağlayabilirsiniz. İşte kirpik uzatma ve gürleştirme yöntemleri..

Kirpik Uzatma ve Gürleştirme Yöntemleri

Kısa ve zayıf kirpikler, genetik, stres, hormonal bozukluklar gibi nedenlerden kaynaklanabilir. Aynı zamanda kalitesiz makyaj ürünü kullanmak, makyajın silinmemesi yada yeterince temizlenmemesi, hijyen ve beslenme gibi pek çok nedenden kaynaklanabilir. Nedeni ne olursa olsun evde uygulayacağımız çok basit yöntemlerle kirpikleri uzatmak ve gürleştirmek oldukça kolay.

kirpik uzatma yöntemleri

Kirpikler, saçlar gibi uzun ve gür olması için A,B ve E vitaminine ihtiyaç duyar. Bu nedenle sağlıklı  saçlara kavuşmanın yollarından biri olan beslenme önemli bir faktördür. Beslenmenin dışında düzenli olarak kirpiklerinize uygulayabileceğiniz doğal yöntemler:

Hint Yağı

Hint yağı, kirpiklerin uzaması ve gürleşmesini sağlamak açısından oldukça etkilidir.

1 yemek kaşığı Hint yağı

1 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı

3-4 damla E vitamini

Malzemeleri karıştırın. Temiz kirpiklerinize kirpik fırçası yada kulak temizleme pamuğu yardımı ile sürün. Kirpik fırçası yerine biten rimelinizin fırçasını iyice temizleyerek de kullanabilirsiniz. Bu işlemi akşam yatmadan önce, hafta 3-4 kez uygulayabilirsiniz.

Zeytinyağı

Zeytinyağı, kirpikleri uzatmak ve güçlendirmek için en etkili yöntemlerden biridir. İçerdiği antioksidanlar ve E vitamini ile kirpiklerin güçlenmesini ve uzamasını sağlar. Kulak temzileme pamuğunu sızma zeytin yağına batırarak yatmadan önce temiz kirpiklerinize uygulayın.

Yeşil Çay

Gözlerinizi temizledikten sonra ılık yeşil çay poşetini gözlerinizin üzerine koyarak göz banyosu şeklinde yapabilir yada pamuğu demlediğiniz ılık yeşil çaya batırarak kirpik diplerinize hafifçe bastırarak kompres yapabilirsiniz.

Vazelin

Vazelin, kirpik diplerini nemlendirerek kirpiklerinizin daha hızlı uzamasını sağlar. Yatmadan önce temiz kirpik diplerine, az miktarda vazelini kulak temizleme çubuğu ile uygulayın. Bu işlemi haftada 3-4 kez uygulayın.

Aloe Vera

Aloe veranın saç ve cilt üzerindeki faydaları tartışılmaz. 1 tatlı kaşığı hint yağı, 1 ampul E vitamini ve 1 tatlı kaşığı aloe vera jelini karıştırarak yapacağınız serum kirpikleri besler ve uzatır. Yatmadan önce kirpik fırçası yada kulak temizleme pamuğu ile kirpiklerinize uygulayın. Yaklaşık 6 hafta sonra kirpiklerinizin uzadığını fark edeceksiniz.

E Vitamini Yağı

E vitamini yağı, kirpiklerin uzaması ve güçlenmesi için oldukça etkilidir. Her gece kirpik fırçası ile kirpiklerinize uygulayın.

Bu yöntemlerini dışında dikkat etmeniz gerekenler:

Asla göz makyajınızla uyumayın.

Göz makyajınızı temizlerken oldukça nazik olun. Gözlerinizi ovmak yerine hafif hareketlerle temizlemeye özen gösterin.

Suya dayanıklı maskaralar kullanmayın.

Özellikle kaliteli rimel kullanmaya özen gösterin.

İlginizi Çekebilir: Kirpik Lifting Nedir? Kirpik Liftin Nasıl Yapılır?

Sağlıklı, mutlu günler…