Yüz Temizleme Cihazı Ne İşe Yarar?

101
yüz temizleme cihazı ne işe yarar

Sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak özellikle biz kadınların en hassas olduğu konulardan biridir. Sağlıklı, pürüzsüz ve ışıldayan bir cilde sahip olmanın temelinin de cildi derinlemesine temizlemek olduğunu hepimiz biliyoruz. İşte bu noktada en büyük yardımcımız, piyasada farklı fiyat aralıkları ve çeşitlerde sunulan yüz temizleme cihazları. Peki yüz temizleme cihazı ne işe yarar, nasıl kullanılır? İşte detaylar…

Yüz Temizleme Cihazı Ne İşe Yarar?

 

 

Yüz temizleme işlemi, sadece makyaj yapanların ihtiyaç duyduğu bir işlem değildir. Hava kirliliği, sigara, toz gibi faktörlerde gözeneklerin tıkanmasına sebep olur. Yüz temizleme cihazları, ciltteki kiri ve yağı derinlemesine temizleyerek, gözeneklerin arındırılmasına yardımcı olur ve bu işlemi ulaşılması zor noktalara ulaşarak zahmetsiz bir şekilde yapar. Doğru kullanıldığı taktirde, ciltteki leke görünümünü azaltmaya, ölü hücrelerden arındırarak cildinizin daha yumuşak olmasına yardımcı olur. Evinizde kolay ve pratik bir şekilde cilt bakımı yapmanızı sağlar.

Günümüzde farklı cilt tipleri ve cilt sorunları için değiştirilebilir başlıklı olanlardan, silikon yapıda olanlara kadar çeşitli ve farklı fiyat aralığında yüz temizleme cihazı bulmak mümkün. Hatta bütçenize göre, cildi derinlemesine temizlemenin yanında Foreo Luna gibi anti-aging masajı yapan yüz temizleme cihazları da bulmak mümkün. Önemli olan nokta, cilt tipinize uygun ve dairesel hareketlerle çalışan fırçalı bir yüz temizleme cihazı seçtiyseniz kıllarının yumuşak olmasıdır. Yüz temizleme fırçaları, aşırı derecede hassas cilt tipine sahip ve bazı cilt sorunu olan kişiler için önerilmez.

Yüz Temizleme Cihazı Nasıl Kullanılır?

Doğru yüz temizleme cihazını seçmek kadar, kısa sürede etkili sonuç almak için cihazı doğru kullanmak da önemlidir. Eğer ilk kez  kullanacaksanız, cildinizin tahriş olmaması için haftada 2 kez kullanmaya özen gösterin. Cildiniz alıştıkça gün sayısını artırabilirsiniz. Yüz temizleme cihazlarını fazla kullanmak cildinizde tahrişe ve yağ dengesinin bozulmasına sebep olabileceği için benim tavsiyem, akşam makyajınızı temizledikten sonra kullanmanız doğrultusunda olacaktır.

Öncelikle makyajınızı her zaman uyguladığınız yöntemle silin. Daha sonra ıslak yüzünüze, cilt tipinize uygun jel yada köpük temizleyiciden az miktarda uygulayın. Yüz temizleme cihazını dairesel hareketlerle, cildinize fazla bastırmadan 1-1,5 dakika boyunca yüzünüzde gezdirin. Bir bölgeye 15-20 saniyeden fazla uygulamamaya özen gösterin. Temizleme işlemi bittikten sonra yüzünüzü bol su ile yıkayın. Ve tertemiz cildiniz tonik ve nemlendirme işlemine hazır hale gelmiş durumda. Yüz temizleme cihazını, kimyasal içermeyen sabun ve su yardımı ile temizlemeyi unutmayın.

Yüz temizleme cihazları ile evde sağlıklı ve tertemiz bir cilde ulaşmak bu kadar pratik ve kolay.

İlginizi Çekebilir: Hydrafacial Nedir? Hydrafacial Nasıl Uygulanır?

Sağlıklı, mutlu günler…